Zakopane Harenda Domki

Zakopane Harenda Domki

Zakopane Harenda

narty, rowery, spacery i … domki

Centrum Narciarsko-Rekreacyjne Harenda znajduje się przy wjeździe do Zakopanego od strony Krakowa. Harenda jest dzielnicą Zakopanego ściśle związaną ze znanym polskim poetą JANEM KASPROWICZEM (1860 -1926),  który spędził tu ostatnie lata swojego życia. W jego willi na Harendzie znajduje się obecnie małe muzeum, które warto odwiedzić podczas pobytu w Zakopanem. Zimą 2006 roku na stokach Harendy (a dokładniej Rafaczańskiej Grapy) uruchomiono wyciąg krzesełkowy. W kolejnych sezonach dobudowano trzy wyciągi orczykowe, a następnie otwarto małe lodowisko.

Zakopane Harenda ZIMA:

Wyciąg krzesełkowy na Harendzie czynny jest przez całą zimę oraz podczas letnich wakacji. Zimą uszczęśliwia dobrze jeżdżących narciarzy i snowboardzistów wywożąc ich na szczyt, z którego na dół prowadzi dość stroma trasa. Od kilku lat organizowany jest tu slalom w ramach Pucharu Europy kobiet, The North Face Polish Freeskiing Open – podobnej rangi impreza dla freeskierów oraz wiele sportowych imprez narciarskich, zarówno dla zawodowców, jak i dla amatorów.
W Centrum Ski Harenda znajduje się wspomniany wyciąg krzesełkowy (600m długości), trzy wyciągi orczykowe (470, 250 i 80m), Snow Park, trasa do narciarstwa biegowego, wypożyczalnie sprzętu, szkoła narciarska, dwie karczmy oraz małe lodowisko.

Zakopane Harenda LATO:

W okresie letnim na stoku Harendy przygotowywana jest trasa dla szaleńców (bez urazy) uprawiających downhill rowerowy. Miłośnikom tradycyjnych wycieczek rowerowych oraz wszystkim turystom lubiącym spacery (z kijami lub bez) polecam wyjazd wyciągiem krzesełkowym (krzesełka wywożą rowery), a następnie spacer (ok. 3,5km) drogą asfaltową przez Rafaczówki i Furmanową do górnej stacji kolejki torowej na Gubałówce. Trasa jest bardzo atrakcyjna widokowo.

Propozycja dla aktywnych: turystom gotowym do pokonania (pieszo lub rowerem) trasy około 15km polecam (zwłaszcza w pogodny dzień, ze względu na piękne widoki) następującą wycieczkę: wyjazd kolejką (lub wyjście piesze) na Gubałówkę, spacer przez Furmanową i Rafaczowki do górnej stacji wyciągu na Harendzie, zjazd wyciągiem, przejście na Ustup (po drodze warto zobaczyć stary kościółek i Muzeum Kasprowicza), a następnie powrót do centrum przez malowniczy Wierch Bachledzki.

Mniej aktywnym turystom oraz rodzinom z małymi dziećmi polecam sam wyjazd wyciągiem krzesełkowym, zarówno latem, jak i zimą o ile tylko dzień jest bezchmurny. Na górze można napić się kawy, herbaty lub soku i podziwiać piękną panoramę Tatr. Następnie można zjechać krzesełkami na dół podziwiając po drodze Tatry Wysokie.

Zakopane Harenda Domki:

W pobliżu Centrum Narciarsko-Rekreacyjnego Harenda znajduje się kilka pięknych domków do wynajęcia:
Domek Cisza nad Doliną
Domek Cisza nad Doliną – 5 sypialni, 2 łazienki, salon z kominkiem, kuchnia, taras, dwa balkony i piękny widok na Tatry.  Domek Cisza nad Doliną – opis i zdjęcia >>>
Chata Walczaków
Chata Walczaków – komfortowy dom do wynajęcia dla 26 osób, z pięknym widokiem na Tatry. 11 sypialni, basen w grocie, sauna, sala kominkowa, bilard, salka konferencyjna, śniadania w cenie wynajmu. Opis i zdjęcia domu Chata Walczaków >>
Domki z Widokiem
Trzy Domki z Widokiem – każdy posiada dwie sypialnie (z balkonami!), pokój dzienny z aneksem kuchennym i kącikiem malucha, łazienkę oraz widokowy taras. Opis i zdjęcia Domków z Widokiem >>>
Domek z Widokiem na Tatry
Nowy, modrzewiowy Domek z Widokiem na Tatry posiada dwie sypialnie, salon z aneksem kuchennym, łazienkę i mały taras. Zdjęcia i opis Domku z Widokiem na Tatry >>>

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *